10-12 juuni toimus Tartus rahvusvaheline squashiturniir Autospirit Estonian Open 2016

Selleks aastaks on läbi esimene Estonian Open, mis hakkab igaaastaselt toimuma juunikuu alguses Tartus. Kohal oli 46 mängijat 8st riigist, mis on esimese korra kohta igati hea tulemus.
Võistlustel oli lisaks Eesti paremikule esindatud mängijad Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Venemaalt, Saksamaalt, Inglismaalt ja Portugalist.
Men Elite ehk PSA closed satellite turniiril sai näha mitmeid huvitavaid mänge.
Esimeses ringis tasub välja tuua Priit Lumi ja venelase Aleksander Shilovi mängu, mis oli väga emotsionaalne ja pingeline. Lõpuks tuli siiski Priidul tunnistada 1-3 venelase paremust.
Veerandfinaalid mis toimusid laupäeva hommikul oli kõige huvitavamaks mänguks kindlasti Paul Piigi ja sakslase Hendrik Vössingu (PSA 343) vaheline lahing. Paul alustas väga tugevalt ja suutis vastast üllatada. Sakslasel oli probleeme mängu sisseelamisega ja märkamatult oligi Paul 2-0 geimidega eduseisus. Lisaks oli Paulil veel kolmandas geimis kasutada 4 matšpalli. Siiski suutis sakslane suurest kaotusseisust välja tulla ja võitis kolmanda maratongeimi seisuga 20-18. Iga geimiga sai sakslane oma mängu järjest paremini käima ja lõpuks tuli siiski Paulil võtta vastu 2-3 kaotus. Pauli poolt väga hea mängu algus ja Hendrik näitas tõelist sisu, tulles välja suurest kaotusseisust.
Jaanus Pettail tuli vastu võtta 1-3 kaotus inglaselt Jeremy Harriselt (PSA 466), kes vileles üsnagi traditsioonilist squashi ja kes hakkas iga mänguga järjest paremini mängima.
Teistes veerandfinaalidest sammusid kindlalt edasi soomlane Ville Karsikas (PSA 344) ja rootslane Michael Babra (PSA 423).
Poolifinaalidesse olidki jõudnud esimesed 4 asetust.
Laupäeva õhtul toimunud poolfinaalidest sammus esimesena finaali Hendrik Vössing, kes tasavägises mängus alistas Michael Babra seisuga 3-1.
Teises poofinaalis näitas head minekut inglane Jeremy Harris, kes poolfinaalist sammus edasi 3-0 võiduga Ville Karsikase üle.
Sellega olid pühapäevaks finalistid välja selgitatud.
Finaal mängiti punkt-punktis. Siiski suutis ennast geimi lõppudes paremini mobiliseerida Jeremy Harris, kes peale kolmegeimislist maratoni (3 geimi kestsid kokku 50min) võttis 3-0 võidu ja sellega kindlustas endale esimese PSA turniirivõidu.

Naiste turniiri võitis kindlalt Aliis Allas, kes finaalis alistas 3-0 lätlanna Baiba Lulle. Kolmanda koha saavutas Kirsika Kikkas.

Üldtulemused:
Men Elite:
1. Jeremy Harris (ENG)
2. Hendrik Vössig (GER)
3. Michael Babra (SWE)

Women:
1. Aliis Allas (EST)
2. Baiba Lulle (LAT)
3. Kirsika Kikkas (EST)

Men M1:
1. Silver Saia (EST)
2. Taaniel Sepp (EST)
3. Ardo Nõmm (EST)

Men M2:
1. Karlis Reinfelds (LAT)
2. Nuno Ferreira (POR)
3. Henrik Kurm (EST)

Tulemused

Suured tänud sponsoritele:
Autospirit Tartu, Peipsi Kurk, Urban Management (Jaan Kurm), Tartu Näitused, Ehitusmeister Rent, Värska Vesi, SIS.

Suur aitäh osalejatele ja olete kõik teretulnud tagasi 2017. aastal!


Ettepanekuid ja tagasisidet võistluste kohta ootame
e-maili teel või kirjutage uudise alla kommentaar.

Kohtume väljakutel!

TSRC korraldusmeeskond


Eelmine
Tallinn Squash Rackets Club uus peatreener on Toni Wallin
Järgmine
Suvelaager Jõulumäel 31. juuli - 4. august